Małgorzata Kalicińska listy pisze. "Kochana Moja" czyli nowa książka autorki "Nad rozlewiskiem"?>

Polska współczesna literatura dla kobiet kojarzona jest z kilkoma znaczącymi nazwiskami. W ciągu ostatnich kilku lat do grona najpopularniejszych autorek tego rodzaju książek awansowała Małgorzata Kalicińska, która zyskała sobie ogólnopolski rozgłos za sprawą serii książek “Nad rozlewiskiem”. Ostatnio jednak wydała nieco inną książkę. Nie była to powieść w zwykłym tego słowa znaczeniu.

Małgorzata Kalicińska Kochana Moja opublikowała razem ze swoją córką, Basią Grabowską. Książka jest zbiorem listów (listów elektronicznych - nadmieńmy), które obie przesyłają sobie regularnie od kilku lat. Stało się bowiem tak, że relacje matki z córką zostały mocno utrudnione za sprawą odległości je dzielącej.

Córka Kalicińskiej mieszka obecnie w Australii, tak więc regularne spotkania, rozmowy i wzajemne odwiedziny nie są możliwe. Pozostają listy. Z listów zaś wyłaniają się bardzo ciekawe wizerunki obu kobiet, mamy wyprawy w przeszłość i wspomnienia, mamy opisy codzienności i realiów w Australii, mamy wreszcie to samo ciepło i tą samą wrażliwość, którą dobrze znamy z powieści Kalicińskiej.

"Kochana moja" to książka ciekawa, którą czyta się szybko, która choć oparta jest na prawdziwych listach, to jednak urzeka językiem, ciepłem, budową relacji pomiędzy matką a córką. Fani twórczości Małgorzaty Kalicińskiej odnajdą z pewnością w “Kochana moja” te wszystkie cechy, za które cenili jej wcześniejsze powieści.

"Kochana Moja" to książka wyjątkowo autentyczna, zamiast fikcyjnych postaci i zdarzeń mamy tu listy dwojga realnych osób, matki i córki, z których obie są bardzo ciekawymi postaciami. Prezent dla mamy na święta? Jak najbardziej!

Tags: