Książki, które pomagają wychować dziecko - "Wnuczka do orzechów" Małgorzaty Musierowicz?>

Wnuczka do orzechów to niezwykle ciekawy tytuł powieści Małgorzaty Musierowicz. Autorka jest bardzo znana, przede wszystkim z pozycji  kierowanych do dzieci i młodzieży. Książka ta jest kontynuacją serii którą autorka nazwała Jeżycjadą.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim to, kogo wybrała na głównych bohaterów. Dziewczęta mogą być bliskie czytelnikom, ze względu na bardzo wiele podobieństw, jak wiek, czasy w jakich żyją czy nawet problemy z jakimi się spotykają, można bowiem śmiało powiedzieć, iż są to trudności, z jakimi borykają się ich rówieśnicy. To sprawia, że można bardzo szybko wczuć się w całą historię i przeżywać wszystkie przygody bohaterów razem z nimi.

Książka działa na naszą wyobraźnię, jednak każe nam także zastanowić się nad wieloma istotnymi w życiu rzeczami. Znajdziemy w niej zarówno wątek miłosny, jak też problemy dnia codziennego. Wiele osób na pewno po przeczytaniu powie, iż ta książka jest niejako o nich, ich życiu, problemach i dylematach, z jakimi muszą się na co dzień zmierzyć.
Tags: