Książki pod choinką??>

Wygląda na to, że jak co roku, tak również w 2014 roku książki będą jednym z najpopularniejszych rodzajów prezentów, które znajdą się pod choinką. I właściwie nie mamy się czemu dziwić, gdyż książki nadają się wprost idealnie na prezenty - i to nie tylko pod choinkę.

Mimo, że nie wszyscy Polacy regularnie czytają, to jednak praktycznie każdy może znaleźć obecnie książkę, która będzie odpowiadać jego zainteresowaniom. I wcale nie muszą to być książki beletrystyczne - kiedy obdarowywana osoba nie należy do moli książkowych możemy wybrać coś, co pokrywa się z jego/jej aktualnymi zainteresowaniami - może to być książka o zdrowej diecie, o treningu, o skutecznym działaniu, o planowaniu czasu, może to być poradnik zawodowy, biografia jakiegoś sportowca lub idola muzycznego, a także wiele innych propozycji książkowych.

Tak naprawdę wystarczy znać daną osobę, wiedzieć o jego pasjach i zainteresowaniach, by móc dobrać odpowiednią książkę, która z pewnością powinna się spodobać.

Niestety niektóre osoby mają uraz do książek (najprawdopodobniej w wyniku przykrych doświadczeń wyniesionych ze szkoły) dlatego też nie każdy sięgnie od razu po nasz prezent. Jednak tradycyjne książki mają to do siebie, że nawet jeśli nie spodobają się obdarowanej osobie, to wciąż mogą ją ucieszyć - po świętach można bowiem książkę odsprzedać, a pieniądze przeznaczyć na jakiś inny cel. To oczywiście skrajny przypadek i dotyczyć będzie jedynie małego procenta osób, które otrzymają jakąś książkę w ramach świątecznego prezentu.

Tags: