Jak przekonać nastolatkę do czytania??>

Posiadacze Facebooka z pewnością zauważyli wydarzenie, które powstało wraz z nowym rokiem. Owo wydarzednie nosi nazwę "Przeczytam 52 książki w 2015", co daje jedną książkę tygodniowo. Czy to dużo, czy mało - trudno ocenić. Dla jednych będzie to niewyobrażalna liczba, dla innych coś zupełnie przeciętnego.

Książki romansowe to jeden z najchętniej czytanych gatunków, zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn. I nic dziwnego, ponieważ są to zazwyczaj niezwykle przyjemne historie, które można wręcz "połknąć" w ciągu jednego dnia.

Dlatego też książki romanse to doskonały sposób do tego, aby przekonać nastolatkę do sięgania po książkę. Dodatkowo, jeżeli dołączy do wspomnianego wcześniej wydarzenia, będzie miała znacznie większą motywację niż nakazy i tłumaczenia rodziców. Oczywiście, nie każdą nastolatkę trzeba namawiać do czytania, jednak istnieje niemałe grono takich osób.

Napisano tak wiele ciekawych książek, że znalezienie 52 w ciągu roku z pewnością nie sprawi kłopotu. Tym bardziej, jeżeli okaże się, że czytanie potrafi być niezwykle przyjemna a spędzanie czasu z bohaterami książek naprawdę ciekawe.

Tags: