Jakie bajki dla dzieci sprzedają się najlepiej??>

Choć same bajki dla dzieci cieszą się ogromną popularnością wśród małych czytelników, nie da się ukryć, że z ich wyborem wiążą się liczne kontrowersje. Zazwyczaj okazuje się, że swoje zdanie na ich temat mają zarówno rodzice, jak i same dzieci, nietrudno się przy tym domyślić, że zdania te bywają rozbieżne. Warto zatem zadać sobie pytanie o to, jakie pozycje sprzedają się najchętniej.


Animowane postaci zamknięte w książce

Rodzice bardzo często wychodzą z założenia, że dziecko jest równoprawnym czytelnikiem nawet, jeśli nie potrafi jeszcze samodzielnie składać liter w wyrazy. Skoro zaś uczestniczy w codziennym czytaniu jako aktywny słuchacz, ma prawo do wyboru literatury, która go interesuje. Pozostawienie maluchowi swobody wyboru nie jest wcale złym rozwiązaniem, współcześnie na polskim rynku księgarskim nie brakuje bowiem pozycji, które mogą zainteresować maluchy. W zdecydowanej większości przypadków są to bogato ilustrowane opowiadania, których bohaterami są postaci znane dzieciom z filmów animowanych. Ich wygląd, a niekiedy również kodeks moralny, może budzić pewne zastrzeżenia rodziców. Nie da się jednak ukryć, że podczas lektury maluchy znakomicie się bawią.


Nie tylko do czytania

Sprzedawcy, którzy zajmują się promowaniem literatury dla najmłodszych, zwracają naszą uwagę na jeszcze jeden trend, z którym mamy do czynienia w ostatnim czasie. Okazuje się, że w modzie są książki, które nie służą tylko do czytania. Ich kanwą jest wciągająca historia charakterystyczna dla wszystkich bajek dla dzieci, najmłodsi mogą jednak nie tylko słuchać czytającego rodzica, ale również malować obrazki, naklejać naklejki, a nawet grac w gry planszowe znajdujące się na kartach książki. Nie jest to może najbardziej klasyczna z form, nie zaskakuje jednak powodzenie, jakim się cieszy.
Tags: