Zalety księgarni wysyłkowej?>

Księgarnie wysyłkowe zajmują coraz silniejszą pozycję na rynku księgarskim. Dzieje się tak przede wszystkim za sprawą księgarni internetowych. Dawna księgarnia wysyłkowa realizująca zmówienie z katalogu odchodzi do lamusa.

Księgarnie Internetowe
Księgarnie oferujące sprzedaż książek na odległość zapewniają czytelnikom:

•    niską cenę,
•    bogaty wybór książek,
•    informację o nowościach i bestsellerach,
•    recenzję książki,
•    szybką dostawę.

Dodatkowo wiele księgarni internetowych oferuje literaturę specjalistyczną dla wędkarzy, prawników, lekarzy. Wyszukanie odpowiedniej pozycji jest wtedy znacznie prostsze.

Największą popularnością cieszą się księgarnie wysyłkowe oferujące podręczniki. W jednym miejscu można kupić książki do każdej klasy, każdego typu szkoły i po znacznie niższych cenach. W niektórych można nawet odsprzedać niepotrzebne podręczniki. Dla rodziców to ogromne uproszczenie i oszczędność.

Największy wpływ na rozwój księgarni wysyłkowych ma ich dostępność. Dzięki internetowi dostępne są 24 godziny na dobę i 365 dni w roku. Jest to szczególnie ważne w mniejszych miejscowościach. Do księgarni stacjonarnej czasami trzeba jechać kilkanaście lub kilkadziesiąt km. Dzięki księgarni wysyłkowej ta odległość zostaje zmniejszona do kilku kliknięć na klawiaturze.
Tags: