Literacka erotyka?>

Czytanie to rozrywka i przyjemność. A skoro to rozrywka, nic dziwnego, że dotyka wszystkich aspektów naszego życia, w tym również seksu. W końcu seks to też rozrywka i ogromna przyjemność. Dokładnie tak, jak czytanie książek.
Są jednak takie książki, po które sięgamy z zamiarem zanurzenia się w bardzo konkretnej i bardzo jednoznacznej przyjemności. Do takich książek należy literatura erotyczna.

Pobudzająca moc słów
Słowa mają w sobie wielką moc. Nie od dziś się mówi przecież, że pióro jest ostrzejsze od miecza. Dzięki słowom i literaturze można naprawdę wiele. Nie dziwi zatem, że słowa zaklęte na kartach papieru wcale nie tracą swojej mocy. Nie powinien dziwić również fakt, że przy takich możliwościach słowa, używa się go do pisania o tym, co człowiekowi najbliższe - o miłości i erotyce.
Malkontenci mogą twierdzić, że książki z gatunku literatury erotycznej, to książki gorszego gatunku, niższych lotów. To absolutnie nieprawda. Oczywiście zdarzają się pozycje słabsze, ale jest to zupełnie niezależnie od gatunku literackiego, po który sięgniemy. Wart też zaznaczyć, że nadal aktualne jest znane porzekadło "nie oceniaj książki po okładce".
Tags: