Bestsellery książkowe dla młodzieży?>

Wśród bestsellerów książkowych wyróżniamy powieści, które są skierowane do osób najmłodszych. Zwykle to całe serie książek opowiadające o przygodach młodocianych bohaterów. Po które bestsellery książkowe warto sięgnąć?

BESTSELLERY KSIĄŻKOWE DLA MŁODZIEŻY

1. Seria "Harry Potter"
Seria siedmiu powieści fantastycznych autorstwa J. K. Rowling. Książki opowiadają o przygodach trójki bohaterów, którzy trafiają do szkoły magii. Uczą się, czym jest przyjaźń, miłość, a także dobro i zło. Seria ma wartości moralne i pomaga dzieciom wejść w dorosłe życie.

2. Seria "Igrzyska Śmierci"
"Igrzyska Śmierci" składają się z trzech części i są skierowane do starszej młodzieży. Opowiadają o tym, jak niekorzystne okazuje się działanie władzy. To ona zmusza Katniss do stoczenia walki na śmierć i życie. Książka w Stanach Zjednoczonych znajduje się na liście lektur szkolnych.

3. Seria "Władca Pierścieni"
Seria często myląca z trylogią zawiera aż sześć ksiąg. W każdej z nich czytelnik zapoznaje się ze światem Śródziemia. Poznaje jego niesamowite stwory oraz głównych bohaterów - hobbitów. Jeden z nich, Frodo, musi stoczyć wielką walkę, aby uratować swoich przyjaciół. Książki zostały napisane przez Tolkiena w przeciągu 12 lat.

Tags: