Dla kogo książki przygodowe?>

Powieści przygodowe wciąż królują na półkach w wielu księgarniach i bibliotekach. To one są jedną z głównych odmian gatunków powieści. Początkowo były one tworzone w formie dzienników, opisów podróży lub pamiętników. Dzisiaj książki przygodowe znacząco zmieniły swoje oblicze.

Fabułę takich powieści bardzo często tworzą opisy zdarzeń, które rozgrywają się podczas podróży głównych bohaterów. Zwykle są to podróże do dalekich, nawet egzotycznych krajów. Celem autora książek przygodowych jest zapewnienie swoim czytelnikom wspaniałej rozrywki. Często stosuje się również pewne przekazy naukowe, moralne lub światopoglądowe. Dzięki temu książki przygodowe mogą nie tylko bawić, ale również i uczyć. Autor w nich stara się zaprezentować swoje poglądy w sposób obrazowy i przystępny dla wszystkich odbiorców. Często dokładnie opisuje przy tym krainy, które odwiedzają bohaterowie danych powieści. Książki stają się więc przewodnikami po najdalszych zakątkach świata.

Każdy gatunek literacki ma swoje odmiany. Jedną z najpopularniejszych odmian XVIII wieku jest powieść przygodowa. To ona nastawiona jest nie tylko na rozrywkę, ale również i edukację. Powinny więc po nią sięgać zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe.

Tags: