Czytanie rozwija?>

W dobie powszechnie dostępnego Internetu większość młodych ludzi woli surfować w sieci, pisać na czatach czy też grać w gry komputerowe. Mało z nich przykłada uwagę do nauki, którą często wręcz zaniedbują na rzecz rozrywki, którą oferują mass media. Wzięcie do ręki jakiejś nadprogramowej książki to dla wielu niesłychana trudność. Rodzice narzekają na brak zainteresowania czytaniem książek, a nawet ich unikanie przez nastolatków. Młodzież twierdzi, że jest to strata czasu, nudne i męczące zajęcie, na które po prostu szkoda im młodego życia.

Okazja do rozwoju
Czytanie książek nie musi być przykrym obowiązkiem, ponieważ obecnie na rynku dostępne są książki młodzieżowe, które jak się okazuje, zyskują coraz więcej zwolenników. Wiele z nich potrafi zainteresować nawet nie jednego zagorzałego przeciwnika literatury. Wiele z bestsellerów to właśnie wspomniane książki młodzieżowe, po które sięgają nawet dorośli, co świadczy o ich dużej wartości dla odbiorcy.

Połączenie ciekawej fabuły z pouczającym przesłaniem, to bardzo wartościowa forma nauki. Dzięki czytaniu i poznawaniu historii innych osób, młodzież może mieć lepsze spojrzenie na świat i w przyszłości poradzić sobie z codziennymi problemami na własną rękę. Dodatkowym atutem jest to, że młodzi ludzie nie tylko rozwijają wyobraźnię, ale także zapewniają sobie świetną formę rozrywki, ponieważ książka uczy i bawi.
Tags: