Programy telewizyjne?>

Różne badania pokazują, że czytelnictwo większości Polaków jest na bardzo niskim poziomie. Popularnością cieszą się żarty, że książkami, z którymi Polacy mają najczęstszy kontakt są... programy telewizyjne. Oczywiście jest to tylko żart, ale jednak pokazuje pewną prawdę - Polacy wolą oglądać programy telewizyjne niż czytać. Cóż, oglądanie programów telewizyjnych (również programów telewizyjnych online) jest znacznie łatwiejsze niż czytanie książek, które wymaga wysiłku i skoncentrowanej uwagi. No dobrze, ale cóż to takiego, ten sławny program telewizyjny, w którym zaczytują się Polacy?

Program telewizyjny zwany niekiedy także magazynem telewizyjnym to rodzaj czasopisma wychodzącego co tydzień (tzw tygodnik), którego główną treścią jest dokładny, cotygodniowy opis ramówki poszczególnych stacji telewizyjnych. Rzadziej obejmuje on ramówkę stacji radiowych. Oprócz tego w programie telewizyjnym znaleźć można różnego typu materiały dziennikarsko- rozrywkowe. Program telewizyjny zazwyczaj rozpoczyna się od piątku.  

Jednak zdecydowana większość dostępnych na naszym rynku programów telewizyjnych nie ogranicza się tylko do przedstawiania repertuarów stacji telewizyjnych. W zależności od rodzaju czasopisma można znaleźć w nich różne inne informacje, mniej lub bardziej związanie z telewizją. Są to m.in. ciekawostki i nowości z życia gwiazd, wywiady, nowości w repertuarze czy na rynku telewizyjnym, informacje dotyczące seriali, filmów, audycji sportowych i programów telewizyjnych oraz wszelkiego rodzaju recenzje nowości kinowych oraz filmów wydanych na DVD. Czasem w programie telewizyjnym znajdują się też relacje  z planów zdjęciowych filmów i seriali oraz porady zdrowotne, urodowe, prawne, podróżnicze i nie tylko. Obowiązkowym punktem są też krzyżówki, rebusy czy kącik z dowcipami. W chwili obecnej coraz większą popularność zdobywa też program TV online, dostępny w Internecie.

Tags: