Szkolne lektury, które dorobiły się już wielu skróconych wersji?>


Wiele bajek i opowiadań dla dzieci, ozdobionych pięknymi, kolorowymi ilustracjami to po prostu skrócone wersje bardzo popularnych lektur szkolnych. Bawią one, inspirują i niosą wiele cennej nauki. Dlatego tak chętnie różni wydawcy decydują się na ponowne wykorzystanie znanej już historii. Oto kilka popularnych szkolnych lektur, które znaleźć można w formie bajek dla dzieci w każdej księgarni.

Baśnie braci Grimm

Baśnie braci Grimm dorobił się chyba największej ilości wydań. Wśród nich znajdziemy takie tytuły jak Calineczka, Kopciuszek czy Śpiąca Królewna. Te znane historie charakteryzują się występowaniem niezwykłych bohaterów, niesamowitymi przygodami, a przede wszystkim pouczającym morałem.

Opowiadania H. Ch. Andersena

Również opowiadania Andersena znaleźć można w dużej ilości w księgarniach na półkach z literaturą dziecięcą. Kolorowe obrazki przedstawiające Małą Syrenkę czy Dziewczynkę z zapałkami przyciągają wzrok dzieci i zachęcają do zapoznania się z przygodami wielu niesamowitych, oryginalnych postaci.

Pinokio C. Collodiego

W postaci bogato ilustrowanych opowiadań dla dzieci znaleźć można także historię Carlo Collodi Pinokio. Zainteresował się nią również sam Walt Disney, który opowiedział historię drewnianego chłopca po swojemu, zachwycając nią zarówno dzieci, jak i dorosłych w wielu miejscach na świecie. Pinokio książka to lektura obowiązkowa w czwartej klasie szkoły podstawowej. Lekturę Pinokio i inne książki dla dzieci można dostać w księgarni PWN.
Tags: