Ziołolecznictwo?>

Książki poświęcone ziołolecznictwu cieszą się niesłabnącą popularnością, co powinno cieszyć.


Fitoterapia, a więc ziołolecznictwo to najstarsza dziedzina medycyny konwencjonalnej. Książki o fototerapii skierowana są do lekarzy oraz do wszystkich osób, które na co dzień interesują się szeroko rozumianym ziołolecznictwem. Tego rodzaju lektury są zwykle napisane na tyle przystępnym językiem, by każdy czytelnik, nawet ten, który nie ma zbyt wiele wspólnego z medycyną i nauką, mógł wykorzystać zawartą w nich wiedzę.

W poradnikach o leczeniu ziołami znaleźć można między innymi wnikliwą analizę fitoterapii z podaniem praktycznym porad. Ponadto szczegółowo prezentowane są rośliny, które mogą być skuteczne podczas leczenia chorób wieku podeszłego i nie tylko, a więc m.in. chorób układu krążenia, przewodu pokarmowego czy układu moczowego. To nie wszystko. Opisane są też ziołowe sposoby leczenia przeziębienia, chorób skóry czy chorób reumatycznych.


Często można też spotkać gotowe już do zastosowania zestawy ziół. Publikacje dotyczą co ciekawe, nie tylko polskich oraz europejskich roślin, ale też tych o nieco bardziej egzotycznym pochodzeniu.
Tags: