Jak nauczyć się gotować??>

Nieśmiertelny schabowy i rosół powoli odchodzą do lamusa. Nie ma się co dziwić, w końcu sklepowe półki oferują taki wybór produktów, że grzechem byłoby ograniczenie się do kucharzenia oklepanych, standardowych potraw. Coraz więcej osób pragnie dokształcić się w skomplikowanej sztuce gotowania po to, by efekty finalne ich starań zachwycały nie tylko smakiem, ale i wyglądem. 

Dobrym pomysłem jest czerpanie wiedzy kucharskiej z książek. Na początek należy wybierać pozycje bardzo szczegółowe, dokładnie opisujące proces przygotowania każdej potrawy. Dobrze, jeśli pozycja wzbogacona jest w zdjęcia, wtedy można zorientować się dodatkowo co do sposobu podania i ogólnej prezentacji dania. Taką książką jest z pewnością książka Gotuję bo lubię (zobacz egzemplarz). Każdy kuchenny amator będzie z niej w stanie wyciągnąć bardzo przydatne informacje. 

Każdy początkujący w kuchni musi pamiętać o jednym - prostota jest zawsze w cenie. Połączenie sprawdzonych smaków jest strzałem w dziesiątkę i nie jest zbyt trudne dla amatora. Bardziej skomplikowane kompozycje lepiej zostawić sobie na czas po poznaniu podstaw kucharzenia.

Nie ma co ukrywać, że prawdziwy kucharz jest artystą, który z pozornie prostych składników potrafi wyczarować prawdziwe dzieło sztuki.

Tags: